שרון היינריך, פריז

שרון היינריך, מתגוררת בפריז כ-10 שנים, וחוקרת בה את תחום הפטיסרי והשוקולטרי. כותבת את הבלוג המצליח Paris chez Sharon

העוסק בקונדיטוריה, פריז ומה שביניהן. כיום שרון מסקרת את עולם הקינוחים והשוקולד עבור אתרים שונים בארץ ובצרפת ומעבירה סיורי קולינריה בפריז.

שרון 4.jpg

"כשהייתי תלמידת תיכון בבית הספר "אליאנס" בחיפה, חייבו אותי ללמוד את השפה הצרפתית. כבר מהשיעור הראשון התאהבתי בשפה, ובהמשך גם בתרבות. מהר מאוד היה ברור שצרפת ואני זה סיפור אהבה, במיוחד פריז. 

בהמשך הפכה גם האפייה לחלק מחיי, ועם השנים אף הפכתי את הקונדיטוריה למקצוע. עשיתי קורס מקצועי בבית הספר "אסטלה, כיתת אומן לקונדיטוריה", השתלמתי במגוון סדנאות בארץ ובקורדון בלו בפריז ועבדתי בתחום מספר שנים, ובכלל זה בקונדיטוריה "שמו" עם חברי, הקונדיטור מיקי שמו, שאיתו סגרתי מעגל כשצירף מתכונים לספר  שלי, "הפטיסרי הטובות בפריז – מדריך לבוטיקי עוגות ומתוקים", שיצא לאור בשנת 2014. אך טבעי היה שהשילוב הזה של אהבת פריז ואהבת המתוקים יהפוך בסופו של דבר לדבר שלם אחד. לפני שנים אחדות, אחרי שני תארים ועבודה של שנים רבות במשרד ראש הממשלה, החלטתי להגשים את חלומי ולעבור לגור בפריז. במקביל, התחלתי בכתיבת הבלוג Paris chez Sharon, המוקדש לפריז, לקונדיטוריה ולמה שביניהן. 

הבלוג נתן לי הזדמנות לחקור לעומק את עולם הפטיסרי, השוקולטרי והבולנז'רי בפריז, להיפגש עם שף פטיסריים ושוקולטיירים מהטובים בעולם, להשתתף בסדנאות, להיחשף לפינות חמד קולינריות מסוגים שונים ובעיקר להכיר המון קוראים נלהבים ואנשים מהתחום בישראל ובעולם.

כיום אני מסקרת את עולם הקינוחים והשוקולד, כותבת לאתרים שונים בארץ ובצרפת ומסקרת מותגים מובילים בצרפת ובכל העולם. בעלת חשבון האינסטגרם @parischezsharon, לו מעל 447K עוקבים מכל העולם. במסגרת "קארט בלאנש" שקיבלתי מהשף פטיסיירים המובילים בעולם, המעבדות שלהם פתוחות בפני וסרטוני הווידאו בהם אני חושפת את הסודות מאחורי היצירת שלהם זוכים למיליוני צפיות ושיתופים בכל העולם.

בשנים האחרונות אני עורכת בפריז סיורים קולינרים יחד עם גלי, אשתי ושותפתי, אותה הכרתי בסיור שערכתי לה. בסיור אנחנו שמחות לחלוק את הידע שהצטבר אצלנו עם אחרים. בין פטיסרי לשוקולטרי, ובין סלון-דה-תה למעדנייה, נחשפת בפני המסיירים תרבות שלמה, בה שזורים סיפורים מרתקים מההיסטוריה של צרפת בכלל ושל פריז בפרט. 

לא פעם מספרים לנו המטיילים, שההיכרות שערכנו להם עם עולם המתוקים הצרפתי חיברה אותם לפריז ממקום אחרי לגמרי. בסיור הזה, אנו מזמינות אתכם לצאת עמנו למסע מתוק בין הפטיסירי והשוקולטרי הטובות ביותר בפריז ובין הסיפורים שעומדים מאחוריהן, מסע שיציג לכם את עיר האורות באור חדש ומרתק."

  • נשיקה צרפתית
    שיעור בישול בזום
    12 באוג׳ 2020, 11:00 – 12:30 GMT‎+3‎
    שיעור בישול בזום