גיא וענבל כץ, אמסטרדם

ענבל וגיא כץ, מתגוררים באמסטרדם, בה הם עורכים סיורים קולינריים בשוק אלברט קאופ, השוק המרכזי בעיר, ומנהלים קבוצת פייסבוק בה ניתן למצוא המלצות קולינריות שונות.

גיא וענבל כץ.jpg

"עברנו לאמסטרדם מתוך אהבה גדולה לעיר ורצון לצאת להרפתקה משפחתית משותפת, כזו שתשאיר בנו חותם. לפני המעבר לקחנו חלק במיזם הנפלא Eatwith, במסגרתו אירחנו בביתנו אנשים מכל העולם לארוחות קונספט. אז התאהבנו לראשונה במפגשים עם אנשים חדשים וביכולת לשמח דרך האוכל. המעבר להולנד הביא איתו שינוי גדול, אבל הרצון להמשיך ולייצר חוויות דרך אוכל נשאר. כך נולד העסק הנוכחי שלנו, במסגרתו אנו עורכים סיורים קולינריים בשוק המרכזי בעיר, ובנוסף הקמנו קבוצת פייסבוק שמאגדת המלצות על קולינריה, שווקים ואירועי אוכל בעיר. בסיור אנו מסתובבים בעיקר סביב שוק אלברט קאופ, שהוא המרכזי, הפופולרי והגדול ביותר באמסטרדם ובתמצית: גן עדן לחובבי השווקים. השוק ממוקם בשכונת De Pijp התוססת, שבניגוד למרכז העיר העמוס בתיירים, מאפשרת שיטוט קצת יותר רגוע ועם הרבה מאוד שיק. כמובן שיש גם דגש על מנות הדגל ההולנדיות כמו סטרופוופל, הוופל ההולנדי הקרמלי, וצ'יפס, אבל גם מנות אחרות.

לפעמים הסיפור בסיור מתמקד בבית העסק עצמו או במשפחה שעומדת מאחוריו ולפעמים הסיפור הוא דווקא סביב המנה שטועמים. אחד המאפיינים הייחודים כאן הוא המטבחים שהגיעו הנה מבחוץ, השתרשו והפכו למקומיים, דוגמת המטבח האינדונזי או הסורינמי. שתי המדינות נכבשו על ידי הולנד במאה ה-17, ונשלטו על ידה במשך 300 שנה. אליהן הצטרפו בשנים האחרונות מטבחים משמעותיים נוספים, ביניהם המטבח המרוקאי והתורכי."

  • מתוק מלוח באמסטרדם
    שיעור בישול בזום
    12 באוג׳ 2020, 11:00 – 12:30 GMT‎+3‎
    שיעור בישול בזום