יום ב׳, 10 באוג׳ | שיעור בישול בזום

הדרבי האיטלקי, שניצל ופסטה

***הלינק לתשלום יישלח אליכם ביום ראשון*** סדנת בישול מצפון ומדרום איטליה עם איתי נוביק ומיכל מילרד יחד נכין, קוטולטה מילאנזה, שניצל עגל פסטה ברוטב עגבניות
Registration is Closed

זמן ומקום

10 באוג׳ 2020, 11:00 – 12:30 GMT‎+3‎
שיעור בישול בזום

פרטי הארוע

כשאומרים מטבח איטלקי, בדרך כלל חושבים על פיצה ופסטה, אבל המטבח האיטלקי הוא הרבה יותר מזה. איטליה היא מדינה עם הרבה מחוזות ולכל אחד מהם מטבח שונה. יחד עם מיכל מילרד מרומא ואיתי נוביק ממילאנו, נלמד על ההבדלים בין צפון לדרום איטליה ונבשל מנות מכאן ומכאן. 

כל סדנה כוללת הסברים על התרבות והאוכל האיטלקי וכמובן בישול של המנות הכי טעימות שיש. בסדנה הזאת נכין את השניצל המילאנזי ופסטה ברוטב עגבניות כמו בדרום איטליה. 

על המדריכים,

איתי נוביק מתגורר כעשר שנים בברלין אחרי שש שנים של לימודים וחיים במילאנו.בברלין הוא פעיל כמדריך סיורים המתמקד בסצנת   האוכל בעיר. איתי עובד כמעצב אוכל, שף ומפיק ארועי אוכל בעיר וגם מייעץ לעסקים בתחום המזון וכותב על אוכל וברלין בין השאר לעיתון הארץ

עוד על איתי תוכלו לקרוא כאן

מיכל מילרד, מתגוררת ברומא כעשרים שנה. היא שף קונדיטורית ובעלת עסק המציע סיורים קולינריים בעיר, סדנאות אוכל עם שפים מקומיים וכתבות ומידע על אוכל איטלקי. גם מיכל כותבת לעיתון הארץ וזו גם הייתה נקודת החיבור הראשונה ביניהם.

עוד על מיכל תוכלו לקרוא כאן

Registration is Closed

Share This Event