יום ד׳, 12 באוג׳ | שיעור בישול בזום

הדרבי האיטלקי, מכינים פיצה

***הלינק לתשלום יישלח אליכם ביום ראשון*** בישול מצפון ומדרום איטליה עם איתי נוביק ומיכל מילרד יחד נכין פיצה של המאפיות של צפון איטליה
הכרטיסים לא במבצע

זמן ומקום

12 באוג׳ 2020, 11:00 – 12:30 GMT‎+3‎
שיעור בישול בזום

פרטי הארוע

כשאומרים מטבח איטלקי, בדרך כלל חושבים על פיצה ופסטה, אבל המטבח האיטלקי הוא הרבה יותר מזה. איטליה היא מדינה עם הרבה מחוזות ולכל אחד מהם מטבח שונה. יחד עם מיכל מילרד מרומא ואיתי נוביק ממילאנו, נלמד על ההבדלים בין צפון לדרום איטליה ונבשל מנות מכאן ומכאן.

כל סדנה כוללת הסברים על התרבות והאוכל האיטלקי וכמובן בישול של המנות הכי טעימות שיש. 

בסדנה הזאת נכין את הפיצה של המאפיות של צפון איטליה. נדבר גם על הפיצה הנפוליטנית, זו שלוקח שלושה ימים להכין, אבל יחד נכין פיצה שקל ומהיר להכין בבית והיא רכה וטעימה ממש כמו באיטליה. 

על המדריכים,

איתי נוביק מתגורר כעשר שנים בברלין אחרי שש שנים של לימודים וחיים במילאנו.בברלין הוא פעיל כמדריך סיורים המתמקד בסצנת   האוכל בעיר. איתי עובד כמעצב אוכל, שף ומפיק ארועי אוכל בעיר וגם מייעץ לעסקים בתחום המזון וכותב על אוכל וברלין בין השאר לעיתון הארץ

עוד על איתי תוכלו לקרוא כאן

מיכל מילרד, מתגוררת ברומא כעשרים שנה. היא שף קונדיטורית ובעלת עסק המציע סיורים קולינריים בעיר, סדנאות אוכל עם שפים מקומיים וכתבות ומידע על אוכל איטלקי. גם מיכל כותבת לעיתון הארץ וזו גם הייתה נקודת החיבור הראשונה ביניהם.

עוד על מיכל תוכלו לקרוא כאן

Share This Event